Zgłoszenie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części.
Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części może nastąpić po uprzednim dokonaniu przez inwestora zgłoszenia.
W zgłoszeniu należy podać:
-
Dane identyfikacyjne inwestora (imię i nazwisko lub nazwę instytucji oraz adres) oraz pełnomocnika jeżeli działa w jego imieniu.
-
Dane identyfikacyjne obiektu lub jego części:
-
dotychczasowy sposób użytkowania,
-
zamierzony sposób użytkowania,
-
adres obiektu i oznaczenie terenu - nazwę obrębu, numer działki.
-
Do zgłoszenia należy dołączyć:
-
Opracowanie zawierające:
-
opis i rysunek (mapa) określający usytuowanie obiektu budowlanego w stosunku do granic nieruchomości i innych obiektów budowlanych istniejących lub budowanych na tej i na sąsiednich nieruchomościach, z oznaczeniem części obiektu, w której zamierza się dokonać zmiany sposobu użytkowania,
-
zwięzły opis techniczny, określający rodzaj i charakterystykę obiektu budowlanego oraz jego konstrukcję wraz z danymi techniczno-użytkowymi,
wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami, sprawdzeniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi (w zależności od potrzeb) dotyczącymi:
-
inwestycji mogących znacząco oddziaływać na środowisko, dla których konieczne jest przeprowadzenie postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko oraz lokalizowanych na obszarze Natura 2000,
-
zabezpieczeń przeciwpożarowych,
-
bezpieczeństwa i higieny pracy,
-
spraw sanitarno- higienicznych.
-
-
Oświadczenie o posiadaniu prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
-
Ostateczną decyzję o warunkach zabudowy (w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego) lub zaświadczenie burmistrza miasta o zgodności zamierzonej zmiany użytkowania z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
-
Ekspertyzę techniczną wykonaną przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności (jeśli jest wymagana).
-
Upoważnienie udzielone osobie pełnomocnika działającego w imieniu inwestora - oryginał lub urzędowo poświadczony odpis.
-
W przypadku wniosku składanego przez osobę prawną aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego - oryginał lub urzędowo poświadczony odpis.
-
Dowód zapłaty wymaganej opłaty skarbowej.
UWAGI:
-
Zmiana sposobu użytkowania może nastąpić jeżeli organ w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia nie wniesie sprzeciwu w drodze decyzji jednak nie później niż po upływie 2 lat od doręczenia zgłoszenia..
Tryb odwoławczy:
W przypadku wydania przez Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska decyzji wnoszącej sprzeciw przeciwko zmianie sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, stronie przysługuje odwołanie od decyzji w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia do Wojewody Zachodniopomorskiego za pośrednictwem Starosty Białogardzkiego.
Podstawy prawne:
-
Ustawa z dnia 14 czerwca1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (jednolity tekst Dz. U. z 2000 r., Nr 98 poz. 1071 z późniejszymi zmianami).
-
Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (jednolity tekst Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z pózniejszymi zmianami ).
-
Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. - O samorządzie powiatowym (jednolity tekst Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592 z późniejszymi zmianami).
Opłata skarbowa
-
za zaświadczenie – 17 zł
-
za pełnomocnictwo - 17 zł
Liczba wyświetleń: 97
Źródło informacji: Krzysztof Szyperski
Data źródła: 2008-08-18 13:43
2023-12-15 16:21 Migracja strony