Zgłoszenie rozbiórki obiektów budowlanych nie wymagających pozwolenia na rozbiórkę.
Rozbiórkę obiektów budowlanych nie wymagających pozwolenia można rozpocząć po uprzednim dokonaniu przez inwestora zgłoszenia.
W zgłoszeniu należy podać:
-
Dane identyfikacyjne inwestora (imię i nazwisko lub nazwę instytucji oraz adres) oraz pełnomocnika jeżeli działa w jego imieniu.
-
Nazwę i rodzaj obiektu lub zespołu obiektów oraz adres inwestycji i oznaczenie terenu - nazwę obrębu, numer działki.
-
Datę rozpoczęcia robót rozbiórkowych.
Do zgłoszenia należy dołączyć:
-
Opis obiektu i zakresu oraz sposobu prowadzenia robót rozbiórkowych,
-
Mapę z oznaczonym obiektem i odległościami od granic działki.
-
Zgodę właściciela obiektu lub oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomościa na cele budowlane.
-
Pozwolenia, uzgodnienia lub opinie innych organów, wymagane odrębnymi przepisami (dotyczące między innymi informacje dotyczące urządzeń budowlanych).
-
Pełnomocnictwo udzielone osobie pełnomocnika działającego w imieniu inwestora - oryginał lub urzędowo poświadczony odpis.
-
W przypadku wniosku składanego przez osobę prawną „odpis aktualny z Rejestru Przedsiębiorców” Krajowego Rejestru Sądowego - oryginał lub urzędowo poświadczony odpis.
-
Dowód zapłaty wymaganej opłaty skarbowej
Uwagi:
-
Do wykonania robót można przystąpić jeżeli w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia organ nie wniesie sprzeciwu i nie później niż po upływie dwóch lat od określonego w zgłoszeniu terminu ich rozpoczęcia. obowiązku bezzwłocznego zgłoszenia prowadzonej rozbiórki.
Tryb odwoławczy:
W przypadku wydania przez Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska decyzji nakładającej obowiązek uzyskania pozwolenia na rozbiórkę lub wnoszącej sprzeciw przeciwko prowadzeniu rozbiórki stronom przysługuje odwołanie od decyzji w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia do Wojewody Zachodniopomorskiego za pośrednictwem Starosrty Białogardzkiego.
Podstawy prawne:
-
Ustawa z dnia 14 czerwca1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (jednolity tekst Dz. U. z 2000 r., Nr 98 poz. 1071 z późniejszymi zmianami).
-
Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (jednolity tekst Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późniejszymi zmianami).
-
Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. - O samorządzie powiatowym (jednolity tekst Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592 z późniejszymi zmianami).
Opłaty skarbowe:
-
za zaświadczenia - 17 zł
-
za pełnomocnictwo - 17 zł
Liczba wyświetleń: 111
Źródło informacji: Krzysztof Szyperski
Data źródła: 2008-08-18 13:43
2023-12-15 16:21 Migracja strony